"Ние сме подготвени и сме готови да вървим по конституция", каза Станислав Балабанов от ИТН в Народното събрание, съобщава БГНЕС.
Балабанов подчерта, че президентът е в абсолютните си правомощия да прецени кога да връчи този мандат.
"Ние сме подготвени и сме готови да вървим по конституция. След като връчи мандат ние ще следваме следващите стъпки и ще запознаем всички вас както с личността на министър – председателя, така и с биографиите и личностите, които сме подготвили за един бъдещ кабинет", каза той пред медиите.
По думите му парламентарните групи ще имат достатъчната възможност в рамките на една седмица да се запознаят, да коментират, да обсъждат.
"Да продължим, ако те преценят, разбира се и разговорите, и в крайна сметка крайният резултат ще покажат бутоните в пленарна зала", заяви той.
"Очакваме подкрепа от "Демократична България" и "Изправи се БГ! Ние идваме!". Очакваме приятелският огън да спре и да работим за срутване на порочния модел на управление., допълни Станислав Балабанов.
Още от България
Проф. Елиза Стефанова е новият ректор на СУ - за първи пат жена поема поста
Тя получи подкрепата на 185 от членовете на Общото събрание - общо действителните бюлетини бяха 320
Ивайло Мирчев: Радев дължи отговори за замразяването на договора с "Боташ"
"Предоговарянето може да има смисъл само при едно условие: България да не се превърне в троянски кон за руски газ, „изпиран“ през Турция"
Пеевски: Изразяваме удовлетворение от замразяването на договора с “Боташ”
"Този жест от турска страна е пример за добросъседски взаимоотношения, които за нас са особено важни, тъй като Турция е ключов стратегически партньор за България", пише той.