"Тази трета оставка на Корнелия Нинова е прекалено закъсняла. Всъщност, реално по Устава на БСП тя е нелегитимен председател на партията в последната година и половина след второто й подаване на оставка". Това заяви Иван Таков, който беше нелегитимно отстранен от поста председател на Градския съвет на БСП - София след провеждане на заседание на Националния съвет без кворум.
"На днешната пресконференция не видях искреност и честност в поведението на Корнелия Нинова. Не видях да е осъзнала онова, което за пореден път й се случи на изборите, коментира той. - БСП е сложна и многопластова партия. През годините в колективните й органи неизменно са били представени всички идейни движения и течения. Ето това Корнелия Нинова така и не можа да разбере. Въпреки че 8 години беше председател, тя не прозря какво всъщност е БСП. Може би точно това беше единият от огромните проблеми, които я доведоха дотук".
Иван Таков, който е председател на групата на Местна коалиция "БСП за България" в Столичния общински съвет, изрази надежда, че тази обявена оставка от Нинова няма да е поредният й театър:
"Дано да прозре истината и с най-тясното й обкръжение да потърсят реалните причини, които доведоха до катастрофата на БСП на 9 юни, каза той. - Моето мнение е, че не трябва да чакаме октомври, за да проведем конгрес на партията. Трябва незабавно да свикаме заседание на конгреса и първата и най-важна задача на него да бъде провеждането на честен разговор за партията. За да може да стигнем до основните причини, които доведоха до погрома от 2017-та до днес. В противен случай рискуваме да влезем в едни нови вътрешнопартийни битки покрай предстоящия отчетно-изборен цикъл. И дори председателят да е друг, ако не сменим начина на функциониране на БСП, ако няма нови лица и идеи, рискуваме да продължим пътя надолу".
Още от България
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта
В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община
Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова
Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.
Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите
"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."