26 Декември, 2025

Ивайло Мирчев: Настояваме "Лукойл" да мине на ръчно управление от правителство, тогава ще зареждаме евтин бензин

Ивайло Мирчев: Настояваме "Лукойл" да мине на ръчно управление от правителство, тогава ще зареждаме евтин бензин

Ивайло Мирчев

Зимата ще има газ, преговаря се и с други доставчици освен САЩ

Газ ще има през зимата, но проблемът е на каква цена ще бъде. Има опции за дългосрочни доставки, веднага можем да сключим договор със САЩ, но се водят сега преговори и с други доставчици. Това обяви по Нова ТВ Ивайло Мирчев от ДБ. Той е категоричен, че не трябва да се връщаме към руския газ, защото гориво ще бъде осигурено и то на по-ниска цена от руската. Според него управлението трябва да реши и петролната търговия с Лукойл. От месеци настояваме от ДБ да се вземе Лукойл на ръчно управление, да се намалят цените и да зареждаме по евтин бензин, но не се случва, оплака се Мирчев.

Според него на този етап и индикации, че разумът настъпва и можем да покажем реалистичност и съставим правителство за 6 месеца или до 1 януари, когато България трябва да влезе в еврозоната. В ИТН има сериозна еволюция в положителен план. Надявам се и ПП да осъзнаят, че сега по-важно да има правителство. Някои си правят сметки, че така ще нулират ИТН на едни нови избори, но реално ще вкараме повече депутати на „Възраждане“ и партията на Стефан Янев. Ние сме говорили много пъти, че не искаме коалиции с ГЕРБ. Ако не приемем механизъм за разследване на главния прокурор, това е условие за отпускане на пари по Плана за възстановяване. Има индикации, че партиите няма да пречат на този процес, допълни Мирчев.

Най-логично е ако се тръгне към нов кабинет, ПП да имат водеща роля като най-голяма партия. Но такива разговори не са водени, защото няма връчен мандат. Ако отидем сега на избори, ДБ ще има с 10 депутата повече, но ситуацията не е добра за страната да се върви към нови избори, смята депутатът.
Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина