"Според мен, лицата в което и да било управление не са най-важното. Това, което повече ме притеснява е, че за 20 минути няма как да бъдат обсъдени всички необходими реформи, всички политики, които да разградят модела. Аз мисля, че по-скоро отиваме към нови избори", прогнозира пред бТВ бизнесменът и издател Иво Прокопиев.
"Никога с Борисов не сме говорили за никакви министри. Но в България в последните 10-15 години има два кръга: единият е този, който иска да усвоява европейски средства, а другият, в центъра на който стои "Капитал" като медия е кръгът, който се бори за публичност, против порочните модели. И щом посочи нещо подобно той моментално бива атакуван", каза той по повод твърденията, че е определял министри в някои от правителствата на ГЕРБ.
"Познавам Кирил Петков като автор на "Капитал", но той не е прокарвал мои интереси", твърди Прокопиев.
"ДПС атакува не мен, а разследванията на "Капитал", съвсем конкретни разследвания за конкретни фирми и, които бяха потвърдени впоследствие от действията на служебното правителство", обясни той обвиненията от страна на представители на ДПС.
"Най-слабата страна на Плана за възстановяване е, че той продължава философията на "усвояването", коментира Прокопиев.
Още от България
"Няма данни за преднамерени действия срещу България" - адмирал Емил Ефтимов за дрона край Кардам:
"Борбата с дронове е много трудна поради спецификата, дори самата идентификация на това, което сме видели, предвид на стотиците дронове, е много трудна"
Нинова: Наистина ни управляват палячовци!
Днес министърът на отбраната Димитър Стоянов дойде в МС с тениска на "Кинтекс", после обработиха снимките
Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България, изясняваме инцидента край Кардам
Киев заяви, че няма умисъл в инцидента с взривилия се дрон край Кардам. Говорителят Георгий Тихи подчерта, че причината за подобни инциденти е войната на Русия срещу Украйна, която продължава вече пета година, умишлено удължавана от Москва и застрашаваща и други държави.