30 Август, 2026

Изгоненият от Скопие за шпионаж българин: 11 часа ме разпитваха, питаха дали аз дърпам конците на протестите

Изгоненият от Скопие за шпионаж българин: 11 часа ме разпитваха, питаха дали аз дърпам конците на протестите
Николай Диковски

Задържането ми и обвинението в шпионаж срещу Македония бяха пълна манипулация. Това заяви в студиото на Нова ТВ Николай Диковски, преди дни той беше изгонен от  Северна Македония, след арест и обвинение в шпионаж.

Драмата се разиграва миналия петък. Двама цивилни полицаи пристигат в жилището, в което живее и искат документите му за самоличност. После го отвеждат за справка да полицейското управление. 
„Там поискаха да изясня престоя си в Македония. Казаха ми, че  съм пресрочил определените  90 дни за престой в страната“, разказва Николай. Арестът се случва на фона на протестите срещу френското предложение. Той е живял преди време 4 години в Скопие, после се прибрал  в България и от  известно време отново се е върнал да работи и живее там. 

„И аз не можах да разбера от къде дойде обвинението за шпионаж. В полицейското управление при мен дойдоха 20 цивилни и започна тотален разпит, продължил почти 11 часа. Тотален психически тормоз. Интересуваха се от всичко – какво съм правил през целия си живот. Никой от тях не ми каза, че съм шпионин, но целият разговор беше в тази посока: „ Кой те прати, кой те научи да действащ така, ти ли дърпаш протестите в Македония и т.н.“, разказва българинът. 
„Имаше бърз съдебен процес, обвиниха ме, че съм просрочил престоя си в Македония, поискаха за два часа да платя глоба и това се случва в неработен ден. Явно искаха да намерят претекст да ме арестуват и вкарат в ареста“, допълва Николай.

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)