Фалшиви имейли с уведомление за предстояща ревизия са получили редица клиенти на НАП-Пловдив.
В писмата дори се споменава име на "служител" в приходната администрация. Те приканват получателите им да се явят на адрес, на който се твърди, че има офис на НАП, и да носят документ за самоличност, както и да последват линк за повече информация.
От Приходната агенция предупреждават, че това е класическа форма на "фишинг" атака, която цели опит за кражба на лична информация в интернет - потребителски имена за достъп, пароли, банкови сметки и други, информира.
Писмата са изпратени от името на предполагаемия "инспектор по приходите" Веселина Букова. От НАП обаче са категорични, че при тях не работи служител с такова име.
Според тях става въпрос за злонамерена атака, която уронва престижа им и призовават гражданите да не отварят фалшивите имейли.
Още от България
Валежи и гръмотевици в 7 области на Северна България в събота, 4 юли
Предимно слънчево ще бъде над Западна България, като към края на деня облачността ще намалее над почти цялата страна
Протестиращи срещу Радев: Политиката на кабинета е рискова за страната, зависим е от Русия (обновена)
Те изразиха недоволството си от прекомерния дефицит, заложен в бюджета, замразяването на обезщетенията за майчинство и закриването на Комисията по досиетата
София, Бургас, Варна и Пловдив официално поискаха домакинството на "Евровизия 2027"
Милена Милотинова заяви, че обществената телевизия търси не просто място за провеждане на най-голямото музикално събитие, а град-партньор, с който който заедно да извърви целия път до май 2027 година