6 Декември, 2025

Извънредно положение в Босилеград заради влошена ситуация с Covid-19

Извънредно положение в Босилеград заради влошена ситуация с Covid-19

Извънредно положение заради усложнена ситуация с Covid-19 е въведено в Босилеград с решение на Общински кризисен щаб, оглавяван от кмета Владимир Захариев, предаде БНР. Сформиран е експертен екип от двама лекари и един медицински техник за следене на епидемичната ситуация и предприемане на защитни мерки.

Забранява се събиране на открито и на закрито на повече от пет лица, въвежда се задължително носене на маски и спазване на дистанция, както и организиране на тържества, спортни и други събирания по всякакъв повод. Работното време в кафенетата и ресторантите се ограничава от 7 до 20 часа със спазване на дистанция от 4 метра.

На сайта на Министерството на здравеопазването на Р Сърбия до началото на юни пишеше, че в Босилеград имало четири лица с положителни проби. Нещата се усложнили след смъртта на 50-годишен мъж от Босилеград, починал в болницата в Кюстендил с положителна проба на Covid-19.

От 16 юли ГКПП „Рибарци - Олтоманци” край Босилеград отново е затворен за българите от Босилеград и те могат да влезнат в България само с отрицателен PCR тест. Освен че струва около 100 лева, PCR тест не може да се направи в близките в Сърбия болници и се обезсмисля поради дългото чакане на резултатите от пробите. 
Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той