6 Декември, 2025

Камиони блокираха "Кулата"

Камиони блокираха "Кулата"

Снимката е илюстративна

Около 50 шофьори на тежкотоварни автомобили блокираха входа на граничния пункт „Кулата“ с Гърция заради километричните опашки през последните седмици. Поетапно се пропускат само леки коли.

И в момента чакащите преди границата камиони са над сто. Шофьорите недоволстват, защото са принудени да стоят в камионите, подредени в аварийната лента на автомагистрала "Струма".

Малко преди обяд те решават да блокират входа към зоната за граничен контрол.

Протестът им е спонтанен, уточни Александър Стамболийски, председател на Съюза на българските транспортни работници.

"Има около 50 човека шофьори. Един камион е затворил трасетата за движение преди самият пункт. Колегите са се организирали спонтанно заради ограничаващите се опашки на границата, дали заради мерките за коронавирус, дали за продължаващият ремонт, който постоянно затруднява движението и колегите минават доста бавно", каза той.

"Ще уведомим институциите, ще бъде направена отново среща и ще бъдат ясно разписани следващите действия, които ще се предприемат и ако се наложи ще се включим и ние", добави той.

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.