15 километра опашка от тежкотоварни автомобили се е образувала на граничния пункт "Капитан Андреево". За едно денонощие на вход и изход се обработват над 2000 ТИР-а.
През миналата година са преминали общо един милион превозни средства, а от началото на 2023 г. те вече са над един милион. Граничните власти обясняват засиления трафик с наближаване на Коледните празници, когато фирмите няма да работят и сега бързат с доставките на стоките.
На вход на ГКПП "Капитан Андреево" работят 10 трасета и още две трасета за хладилни камиони, а на изход са отворени шест трасета.
Още от България
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“
"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той
След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ
Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин
Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин
Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им