5 Юли, 2026

Кирил Петков: Очакваме да имаме 4 вицепремиери и две нови министерства

Кирил Петков: Очакваме да имаме 4 вицепремиери и две нови министерства
Кирил Петков

Очакваме да имаме 4 вицепремиери. Очакваме да имаме и две нови министерства. Това заяви Кирил Петков от "Продължаваме промяната" във връзка с проектоправителството, което се съставя в момента. Петков говори след приключилите консултации в президентството.

Най-важното за нас е тази нова структура на Министерски съвет да бъде максимално работеща. Надяваме се тази седмица да ни бъде връчен мандата, но това зависи и от нашите коалиционни партньори, заяви Петков и добави: Няма да бавим и ден мандата, ако имаме споразумение с нашите коалиционни партньори.

Имаше едни точки, по които казваме, че трябва да се направи анализ. Няма червени линии, но има теми, по които има различни гледни точки. Във всяка една от 18-те групи имаме 90% сходност, нямаме група, в която да имаме 100% изчистване, но нямаме и нито една червена линия, каза още Петков за 10% несъвпадения в политиките.

Да, ще има Министерство на държавните предприятия, каза Петков, уточнявайки, че разделението ще е Министерство на икономиката с няколко държавни предприятия и Министерство на иновациите и растежа. Мислим го главно от ефективност - как една бъдеща изпълнителна власт би работила най-добре, посочи съпредседателят на "Продължаваме промяната". /БГНЕС
Сподели:
Ненчев, първият издигнат кандидат за президент: Конфликтът с Радев  дойде по чувствителен въпрос

Ненчев, първият издигнат кандидат за президент: Конфликтът с Радев дойде по чувствителен въпрос

Той обясни, че издигането на кандидатурата има двойна цел – тя да бъде регистрирана за участие в президентските избори, но същевременно да остане отворена възможността за преговори с представители на демократичната общност за излъчване на единна кандидатура.

Теменужка Петкова: Бюджетът нарушава няколко закона, може да бъде обжалван пред Конституционния съд

Теменужка Петкова: Бюджетът нарушава няколко закона, може да бъде обжалван пред Конституционния съд

На въпрос дали смята, че Десислава Атанасова трябва да подаде оставка, Петкова коментира, че към момента има много по-важни теми

Ивайло Мирчев: Действията на властта показват, че моделът на завладяната държава остава непокътнат

Ивайло Мирчев: Действията на властта показват, че моделът на завладяната държава остава непокътнат

Истинска битка срещу модела няма, дори фасадата не се сменя, само се пребоядисва. А боята много бързо се напуква  

Коментари (0)