10 Март, 2026

Кирил Петков: Правим всичко необходимо за армия

Кирил Петков: Правим всичко необходимо за армия


Българското правителство прави всичко необходимо за изграждане на съвременна и боеспособна българска армия - достоен съюзник на страните от евроатлантическата общност, заявява премиерът Кирил Петков, който отправи своите поздравления към армията в деня, в който отбелязваме Деня на храбростта и празник на Българската армия, цитиран от БГНЕС.

"За мен е чест да Ви поздравя по случай 6 май. Признателен съм на българските военни за техния професионализъм, мъжество, всеотдайност и достойна служба. Българската армия е институцията, която се ползва с най-висок обществен авторитет, уважение и доверие в обществото. Военнослужещите са носители на висок морал и отговорност, проявявани с еднаква решимост както в бурни исторически моменти като сегашния, така и в годините на мирен живот", казва министър-председателят чрез публикация в официалната фейсбук страница на МС.

Днес той участва в тържествената церемония и водосвет на знамената светини на армията, който се проведе пред Паметника на Незнайния воин в центъра на София.
Сподели:

Коментари (0)

Нови пенсионни подфондове: Как ще се инвестират парите ни, какви са рисковете и ползите

Нови пенсионни подфондове: Как ще се инвестират парите ни, какви са рисковете и ползите

По-младите хора ще могат да избират по-рискови стратегии, инвестициите в акции носят риск само в кратки периоди

Янкулов обеща защита на магистрати, говорещи открито за "зависимости в съдебната система"

Янкулов обеща защита на магистрати, говорещи открито за "зависимости в съдебната система"

Междувременно от офиса на Европейската прокуратура заявиха, че разследването срещу Теодора Георгиева продължава и че нарушенията са толкова тежки, че би могла да бъде отстранена заради тях

И заместник-кметът по културата напуска екипа на Терзиев

И заместник-кметът по културата напуска екипа на Терзиев

Благородна Здравкова е седмият заместник, който напуска - не се съобщава какви за причините