25 Февруари, 2026

Клети русофили - не знаят кой е първият български генерал, а бранят МОЧА

Клети русофили - не знаят кой е първият български генерал, а бранят МОЧА

Ген. Сава Муткуров

Константин Мишев

Сега се връщам от Княжеската градина. Реших да ида и да поговоря със защитниците на Монумента на Червената армия. И се правя на ампе... все едно съм един от тях. И ги питам защо да не издигнем също паметник  наблизо на генерал Сава Муткуров? Почти никой не знаеше кой е този генерал. Няколко души ме попитаха дали не е участвал в Отечествената война. Казвах си на ум. Да, в няколко, но в истински български ОТЕЧЕСТВЕНИ ВОЙНИ.  И в един КОНТРАПРЕВРАТ СРЕЩУ РУСКИТЕ АГЕНТИ В НЯКОГАШНОТО КНЯЖЕСТВО БЪЛГАРИЯ.

Всъщност Муткуров е бил на военна служба и в руската армия. Но когато Руската империя се изправя срещу нашата България --- Сава се изправя с величествения си дух срещу Русия.

Съзнавате ли за какво става дума?
Клети русофили - не знаеха кой е първият български генерал?
Ножът е опрял до кокал. Наистина до кокал...
И накрая... има ли негов паметник в София? Четох, че неотдавна е открит негов бюст в родното му Търново. Но има ли в София?

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Повод за думите му стана фактът, че народните представители включиха в дневния си ред изслушване в пленарна зала на служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев и на ръководството на ГДНП във връзка с оказван натиск по случая „Петрохан“

Депутат на АПС напусна групата

Депутат на АПС напусна групата

За напускането на народния представител съобщи председателят на парламента Рая Назарян. Тази сутрин Едис Даудов положи клетва като парламентарист от листата на АПС.

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

Предложението за изслушване относно излязла информация за оказване на натиск от страна на служебния министър на вътрешните работи по случая „Петрохан“ е от народните представители от ИТН Тошко Йорданов, Павела Митова и Петя Димитрова