26 Февруари, 2026

Кметът на Добрич: Аз измислих "Продължаваме промяната", няма да дам марката

Кметът на Добрич: Аз измислих "Продължаваме промяната", няма да дам марката

Йордан Йорданов

Любопитен казус се разиграва около "Продължаваме промяната". Докато всички се чудят ще се регистрира ли формацията като партия, тя опитва да впише името си като търговска марка, но не успява, съобщава в. "Сега".

Причината - претенции върху названието има кметът на Добрич Йордан Йорданов. Девизът на предизборната му кампания за втория мандат през 2019 г. бе "Продължаваме промяната на Добрич". Слоганът не е регистриран, но пък в Добрич са убедени, че морално и политически им принадлежи, след като са го измислили и ползвали.

По този повод в Патентното ведомство има заведени няколко документа. Миналият септември сегашният министър на иновациите и растежа Даниел Лорер подава заявление за марката, но насреща е входирано възражение. Йорданов прикрепя към оспорването и още един документ, съгласно патентните процедури - т.нар. опозиция, която към момента е спряна, но може и да се възобнови. По-важният документ е възражението, той блокира искането на Лорер. Така към момента то виси. Успоредно е подадена заявка за регистриране на добричката марка. В крайна сметка казусът е заплетен - не се знае "продължаващата промяна" върху държавата ли ще се разпростре, посредством управляващата я формация, или ще се ограничи до Добрич. 
Сподели:

Коментари (0)

Облаци застилат небето сутринта, валежите на изток постепенно спират

Облаци застилат небето сутринта, валежите на изток постепенно спират

Максималните температури ще са между 5° и 10°, в Югозападна България до 12°, в София – около 7°

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Не изключва Борислав Сарафов да има съдбата на Иван Гешев, прокуратурата действа като шпицкоманда

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

На мястото на досегашния председател на УС Йордан Вълчев е назначен Стоян Николов - като изпълняващ длъжността