3 Април, 2026

КНСБ организира протест на медицинските работници на 7 октомври

КНСБ организира протест на медицинските работници на 7 октомври

Д-р Иван Кокалов, заместник-председател на КНСБ, каза в студиото на БНТ, че колективните оставки в карловската болница са логични, тъй като не е спазена минималната начална заплата от 950 лева, която е разписана в колективния трудов договор.

Минимум 950 лева начална заплата за професионалистите в здравните грижи е нещо, което е посочено в колективния трудов договор. Затова от КНСБ подкрепят протеста.

"Този протест е съвсем логичен, тъй като е насочен към изпълнението на колективния трудов договор в здравеопазването, който съм подписал", каза д-р Иван Кокалов.

На 7 октомври ще се проведе митинг на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи, здравната федерация на КНСБ, очаква се и Българският лекарски съюз да се включи.

"Да посочим какво точно трябва да се направи от законодателната и изпълнителната власт, за да се отпуши този проблем, за да спрат тези спонтанни, но съвсем логични протести", така аргументира решението за митинга доктор Кокалов.

Сподели:

Коментари (0)

„Галъп“: Доверието към Радев спада, пет формации сигурно влизат в парламента

„Галъп“: Доверието към Радев спада, пет формации сигурно влизат в парламента

Според данните на изследването "Прогресивна България" води с 5% пред ГЕРБ, под чертата остават „Сияние“, ИТН, МЕЧ, „Величие“, АПС, „Синя България“

Подадохме искане за четвърто плащане по ПВУ от 900 млн. евро

Подадохме искане за четвърто плащане по ПВУ от 900 млн. евро

"Включени са и медицинските хеликоптери за спешна помощ, но има забавяне при строителството на хангарите", каза вицепремиерът по европейските средства Мария Недина за новия европейски транш

Подготовката на инициативата „Великденска кошница" 2026 е в ход

Подготовката на инициативата „Великденска кошница" 2026 е в ход

Целта е да се осигури по-добър достъп на домакинствата до основни хранителни продукти на по-ниски цени - яйца, агнешко месо, козунаци, брашно, захар и др.