25 Февруари, 2026

Комисарят по въпросите на разширяването Оливер Вархеи пристига в България

Комисарят по въпросите на разширяването Оливер Вархеи пристига в България

Оливер Вархеи

Днес комисарят по въпросите на съседството и разширяването Оливер Вархеи ще бъде на посещение в България за участие във форума „ЕС среща Балканите“.

Конференцията ще събере в София лидери от ЕС, министри на външните работи, политици, представители на неправителствения сектор и младежи, за да обсъдят следващите стъпки за засилване на регионалното сътрудничество, интеграцията на региона и разширяването на ЕС.

Организатори на събитието са Европейският либерален форум, партия АЛДЕ и Атлантическият клуб в България.

Форумът ще бъде открит от лидера на европейските либерали Илхан Кючюк, д-р Соломон Паси, президент на Атлантическия клуб на България и Алва Фин, изпълнителен директор на Европейския либерален форум.

За трета поредна година "EU MEETS THE BALKANS" служи като основна платформа за диалог между Европейския съюз и Балканите и обещава да насърчи по-задълбоченото сътрудничество и да засили икономическия растеж в региона.

"Имаме удоволствието да бъдем домакини и на третото издание на форума и да продължим усилията си за укрепване на връзките между ЕС и Балканите. "EU MEETS THE BALKANS" е платформа за смислен диалог и представлява уникална възможност за използване на колективния потенциал на Съюза и региона на Балканите, с цел насърчаване на устойчивостта и приобщаващия растеж.“, коментира Илхан Кючюк.

Изказването на комисар Вархеи по време на форума ще се излъчва на живо от 10:00 часа по сателитната телевизия EbS+.

В програмата на комисар Вархеи в София е предвидена и среща с президента Румен Радев, както и двустранни срещи с участници във форума./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

По думите на Искра Михайлова в залата е било прекалено шумно и трима техни народни представители са направили грешка, която те ще поправят

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Мирослав Рашков категорично отхвърли мотивите, с които Дечев поиска отстраняването му

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов преодоляното вето на президента Йотова по отношение промените в Изборния кодекс е "голяма победа за българската държавност"