"Имаме много сериозен проблем с функционирането на българската държава. Избори на всяка цена ни доведоха до това плачевно състояние", заяви лидерът на "Възраждане" костадин Костадинов по време на дебатите за ново редовно правителство, излъчено от ГЕРБ-СДС.
"Не чух думите "независимост", "свобода", "демокрация". 32 години след първите избори в България леко и неусетно превърнахме изборите в заплаха. Те са заплаха само за тоталитарните режими", каза той.
"Ние няма да подкрепим този кабинет без да коментираме личностите или елементите в него. Политиките, които ни предлага господин Габровски не са тези, които бихме подкрепили. Имаме сериозни и непреодолими вътрешно и външнополитически разминавания, което няма нищо лошо. Лошото е, че диалогът се изроди в разговор между глухи, които не се разбират", коментира Костадинов и припомни решението на пленума на БКП, който решава България да стане 16-та република на СССР с мотиви за независимост и национална сигурност.
Той заяви, че "Възраждане" няма да подкрепи и друго правителство предложено в рамките на това Народно събрание.
Още от България
Петкова: Това е бюджет на лицемерието - приходите са като заложените от кабинета "Желазков", а разходите с 2,7 млрд. евро повече
Тя определи отношение на управляващите като безотговорно към доверието, което българските граждани гласуваха на „Програсивна България“
Назначават експертиза в участъка на АМ "Тракия" след ПТП-то с 2-те загинали деца
Камионът, който е навлязъл в насрещното движение на магистралата, преминавайки през мантинелите, е бил празен, след стоварване на зърно в Бургас
Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим
ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът