30 Април, 2026

Кристиян Вигенин: Не зная дали трябва отново да призоваваме за подкрепа за Румен Радев

Кристиян Вигенин: Не зная дали трябва отново да призоваваме за подкрепа за Румен Радев

Кристиян Вигенин

Най-силната подкрепа за Радев на първия тур е от средите на БСП. Имаме решение на Националния съвет за подкрепа и продължаваме да работим за тази кандидатура. Не знам дали трябва специално отново да призоваваме за подкрепа, а мнението на Корнелия Нинова е лично. Това обяви Кристиян Вигенин, от БСП по Нова ТВ. Той е категоричен, че социалистите не са разколебани и отново ще подкрепят Радев и Йотова.

 Вярно е, че с появата на новата партия шансовете на БСП за по-добър резултат намаляха. Но да отчетем и факта, че благодарение на „Продължаваме промяната“ има шанс за съставяне на правителство, преговорите вече започнаха. Ако подходим с разум, имаме шанс да разширяваме подкрепата си. Истината е, че имаше случаи когато обществени поръчки отиваха по незнайно какви причини при членове на БСП, които бяха противници на Корнелия Нинова. Сега видяхме, че много от тези хора бяха назначени в служебното правителство и се превърнаха в негови говорители. Хора като Антон Кутев, които са държавни служители, трябва да се въздържат от партийни изявления.  С партията, която победи на изборите първо ще говорим за политики, а не за имена в бъдещото управление. Оставката на Нинова е факт, но какво ще се случи - предстои Национален съвет и избор на ново ръководство, обясни Вигенин.
Сподели:

Коментари (0)

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно.  Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно. Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Според мен определения като „градска интелигенция", „градска десница" или „хората от жълтите павета" са твърде ограничаващи