15 Юли, 2026

Куриоз след балотажа: В шест села не успяха да изберат кмет и на втори тур

Куриоз след балотажа: В шест села не успяха да изберат кмет и на втори тур


Куриоз след балотажа от неделя. В шест села не успяха да изберат кмет и на втори тур. Там президентът ще насрочи провеждането на нови частични местни избори.

Сред населените места, където не избраха кмет и на балотажа заради равен брой гласове, е пернишкото село Черна гора.

Това е втори подобен случай в областта, отчитат от местната избирателна комисия.

Двамата кандидати са получили по 49,1% или по 83 гласа.

За разлика от средните данни за страната в селото отчитат по-висока избирателна активност на балотажа в сравнение с първия тур.

Диана Атанасова, издигната от "Движение за просперитет на Перник" и Димитър Димитров, издигнат от инициативен комитет не успяха да се победят.

"Спрямо предходния тур е била малко по-висока избирателната активност. На първи тур за двамата кандидати са получени общо 157 действителни гласове, на втори тур 166. На първия тур кандидатите са получили 78 на 79 гласа", заяви в "Денят започва" председателят на общинската избирателна комисия в Перник Румяна Петрова.

Не са излъчени кметове на балотажа и в провадийските села Черноок и Житница. В Черноок са гласували по 54 човека, а в Житница по 201. В село Искрица, Старозагорско, също ще се стигне до трети тур, както и в Русенско, в село Могилино и в село Струмица в Петричко.
Сподели:
 Първан Симеонов:  "Прогресивна България" с този бюджет ни казаха "дайте ни още половин година, за да попресмятаме

Първан Симеонов: "Прогресивна България" с този бюджет ни казаха "дайте ни още половин година, за да попресмятаме

Политологът посочи още, че ако ПП-ДБ имат общ кандидат за президент и излязат на балотаж - новата политическа картина ще бъде ясно очертана

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-малко важно от провеждането на реформите

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-малко важно от провеждането на реформите

Той очаква новият Фонд за конкурентноспособност да функционира така, че средствата от него да достигат и до по-слабо развитите държави членки

Андрей Гюров: Отсъствието на България от „Коалицията на желаещите“ е дълбоко проблематично

Андрей Гюров: Отсъствието на България от „Коалицията на желаещите“ е дълбоко проблематично

"Това не е българският интерес. И това не е начинът той да бъде защитаван", смята той

Коментари (0)