13 Юли, 2026

Лекари от Спешна помощ искат затягане на мерките срещу COVID-19

Лекари от Спешна помощ искат затягане на мерките срещу COVID-19

Лекари, работещи в Спешната медицинска помощ, искат затягане на мерките срещу COVID-19, тъй като се притесняват, че броят на заразените се увеличава и натискът върху болниците ще стане сериозен.

„Вече участвахме в този филм веднъж. През ноември ситуацията беше същата. Имаше по 3 000 заразени на ден, болниците тогава започнаха да се пълнят. Ситуацията ни е позната, но в същото време сега има разхлабване на мерките. Голяма част от хората не спазват и сегашните”, коментира Десислава Кателиева от Националната асоциация на работещите в Спешната медицинска помощ пред Нова телевизия.

По думите й, ситуацията е изключително динамична.

„Ако в една болница допреди час е имало свободни легла, то само след час ситуацията е друга. Нормално е да има такива моменти, в които се обикаля с пациенти и се търсят легла. Така е в цял свят, просто леглата се пълнят много бързо. Става трудно и да се хоспитализират пациенти, които не са с коронавирус”, каза още тя.

„Не разбирам защо някои хора продължават да твърдят, че в ресторантите не може човек да се зарази. За съжаление, това е едно от местата, които трябва да бъдат ограничени. Мерки трябва да има и за фитнесите, и моловете. При положение, че английският щам е толкова опасен, смятам че тези мерки трябва да се вземат, независимо, че това не е добре от икономическа гледна точка”, смята още тя.

Сподели:
Огнян Минчев за "Боташ": Целта на Турция е да всмуче България в своята инфраструктура на енергийни коридори

Огнян Минчев за "Боташ": Целта на Турция е да всмуче България в своята инфраструктура на енергийни коридори

От потенциален хъб за разпределение на енергоресурси България може да се превърне в една безлична територия, която се явява географско продължение на турския енергиен хъб

Николай Нанков: Инвестицията в хората винаги си заслужава

Николай Нанков: Инвестицията в хората винаги си заслужава

"Вярвам, че сред младите хора, които се включиха в “Академията” в Ловеч, са бъдещите кметове, общински съветници, народни представители, експерти, лидери"

Според енергийната министърка, натрупаните задължения към "Боташ" "няма да натоварят бюджета и българските граждани"

Според енергийната министърка, натрупаните задължения към "Боташ" "няма да натоварят бюджета и българските граждани"

Петрова заяви, че механизмът за изплащането им трябва да бъде разработен през следващите 15 месеца, но не даде канкретина по темата

Коментари (0)