"Полезни идиоти", рисуват омайващи картини на съветската - днес руската действителност и очернят всички
Огнян Минчев
Възпитано и информативно писмо на украински академични интелектуалци до левичарския паун и гуру на анархизма Ноам Чомски. Верен на идеологическите си фантазии, Чомски е публикувал голям обем статии и интервюта, в които преповтаря основните опорни точки на кремълската пропаганда за агресията в Украйна.
Чомски не е оригинален в това начинание. Още от първите дни на болшевишката революция и до ден днешен, една категория леви интелектуалци, наричани за удобство от В.И.Ленин
"полезни идиоти",
рисуват омайващи картини на съветската - днес руската действителност и очернят всички, които са попаднали под железния валяк на кремълската агресия. Тази практика успешно продължава и днес.
Така Украйна, която пред очите ни се превръща в една достойна и обединена нация под имперското насилие, подобно на повечето други нации в Европа и света, конституирали се по подобен начин през последните 300 години - се представя от Чомски § С-ие като:
1. Общност, която няма суверенност и интегритет - затова "правилно" е мачкана от имперския си господар.
2. Марионетка - "клиент" - на американските геополитически интереси, която си е "заслужила" геноцида от Русия - физически и културен.
3. Чрез борбата на Украйна за национално достойнство и независимост НАТО "заплашва" Русия.
4. Америка с нищо не е по-добра от Русия.
5. "Почистване" и разкрасяване на кремълските пропагандни цели, оправдаващи агресията срещу Украйна.
6. Твърдения, че Путин е заинтересован от "дипломатическо решение"на конфликта. Сигурно чрез привикване на старите приятели от "Минските споразумения" на дългата маса в Кремъл.
7. Твърдения, че отстъплението на Запада пред претенциите на Москва всъщност е оправдано "за да се избегне ядрена война".
Има само един тип поведение, който е по-укорим от морална гл. точка от "неутралитета" спрямо очевидната битка между доброто и злото. И това е
клеветата
срещу един човек или един народ, който се бори за своето достойнство и за свободата си. Клевета в полза на насилника и робовладелеца.
Ето това вършат "полезните идиоти" - от вчера и днес.
Фактор
Възпитано и информативно писмо на украински академични интелектуалци до левичарския паун и гуру на анархизма Ноам Чомски. Верен на идеологическите си фантазии, Чомски е публикувал голям обем статии и интервюта, в които преповтаря основните опорни точки на кремълската пропаганда за агресията в Украйна.
Чомски не е оригинален в това начинание. Още от първите дни на болшевишката революция и до ден днешен, една категория леви интелектуалци, наричани за удобство от В.И.Ленин
"полезни идиоти",
рисуват омайващи картини на съветската - днес руската действителност и очернят всички, които са попаднали под железния валяк на кремълската агресия. Тази практика успешно продължава и днес.
Така Украйна, която пред очите ни се превръща в една достойна и обединена нация под имперското насилие, подобно на повечето други нации в Европа и света, конституирали се по подобен начин през последните 300 години - се представя от Чомски § С-ие като:
1. Общност, която няма суверенност и интегритет - затова "правилно" е мачкана от имперския си господар.
2. Марионетка - "клиент" - на американските геополитически интереси, която си е "заслужила" геноцида от Русия - физически и културен.
3. Чрез борбата на Украйна за национално достойнство и независимост НАТО "заплашва" Русия.
4. Америка с нищо не е по-добра от Русия.
5. "Почистване" и разкрасяване на кремълските пропагандни цели, оправдаващи агресията срещу Украйна.
6. Твърдения, че Путин е заинтересован от "дипломатическо решение"на конфликта. Сигурно чрез привикване на старите приятели от "Минските споразумения" на дългата маса в Кремъл.
7. Твърдения, че отстъплението на Запада пред претенциите на Москва всъщност е оправдано "за да се избегне ядрена война".
Има само един тип поведение, който е по-укорим от морална гл. точка от "неутралитета" спрямо очевидната битка между доброто и злото. И това е
клеветата
срещу един човек или един народ, който се бори за своето достойнство и за свободата си. Клевета в полза на насилника и робовладелеца.
Ето това вършат "полезните идиоти" - от вчера и днес.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка