27 Юни, 2026

Лични лекари извиха опашка пред столичното РЗИ, за да получат ваксини

Лични лекари извиха опашка пред столичното РЗИ, за да получат ваксини

Опашка от лични лекари с хладилни чанти и кутии се изви пред Столичната Регионална здравна инспекция, за да получат ваксини, които да поставят на пациенти над 65-годишна възраст.

Пред БГНЕС общопрактикуващите лекари казаха, че чакат получаването им от 08:30 часа днес.

„Вчера получихме мейли. Преди малко пристигннаха ваксините в РЗИ“, каза общопрактикуващият лекар Лилия Йовева от 28 ДКЦ в „Дружба“ и коментира, че организацията е според възможностите на РЗИ.

Тя посочи, че в момента при нея тече ваксинирането на хората, които са на възраст над 65 години и уточни, че масовата ваксинация все още не е започнала.

За първи път ваксини получава д-р Вилма Русева от столичното 5 ДКЦ.

„Получих три флакона с по 10 дози от ваксината на "AstraZeneca" („АстраЗенека“). В моята практика желаещите са около 100 човека. Някои не дочакаха и минаха по „зелените коридори““, коментира тя.

Попитана дали не е по-правилно ваксините да им бъдат докарани до кабинетите, докторът каза, че би било по-добре, но въпреки всичко и независимо, че трябва да ги вземат в почивния си ден, са доволни, че все пак получават ваксини.

Тя посочи, че сега ѝ предстои да издири хората, които със сигурност ще отидат да се ваксинират и най-вероятно поставянето им ще започне след 3-ти март.

По-рано директорът на Столичната РЗИ д-р Данчо Пенчев съобщи, че всички общопрактикуващи лекари ще получат по 30 дози за първа игла от пристигналите днес ваксини на "AstraZeneca" до изчерпване на количествата.

В 8 часа с камион в "БулБио" бяха докарани 52 800 дози ваксини. Те бяха разпределени веднага към 28-те РЗИ-та, а от там - 50% за личните лекари, а останалите 50% за ваксинационните пунктове.

Сподели:
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита

ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита

Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите

Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"

Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"

Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети

Прорашистите у на нас гласуваха за безумието РР, само и само да е зле на всички нас и на България

Прорашистите у на нас гласуваха за безумието РР, само и само да е зле на всички нас и на България

Не ви препоръчвам да спорите с тях заради самия спор. Те нямат спирачки, те ще са голи като ценности и морал - само по омраза и фанатизъм

Коментари (0)