7 Декември, 2025

Лидерът на БСП-София иска в ефир подкрепа от "Демократична България" за Манолова

Лидерът на БСП-София иска в ефир подкрепа от "Демократична България" за Манолова

Калоян Паргов

"Вероятно ще имаме 15 общински съветници", заяви пред бТВ лидерът на БСП-София Калоян Паргов.

"Някъде 12-13 съветници ще имаме, ще видим окончателно довечера", каза и водачът на листата за общински съветници на "Демократична България" и бивш съдия Методи Лалов.

Лалов разпалено повтори на няколко пъти, че няма да има безпринципни договорки с други партии.

Той призова гласоподавателите да отидат да гласуват на балотажите за районни кметове в София.

Паргов пък заяви, че изборите са успешни за БСП, защото от трета са станали втора политическа сила.

Той обяви Мая Манолова за "кандидата на промяната", като каза и, че ако противник на Фандъкова бил Игнатов, сигурно БСП щяла да подкрепи него.

"Няма да има никакво връщане на никакви жестове – стига с тези жестове и уговорки, само публично. Не подкрепяме личности, само идеи от управленската ни програма", подчерта Лалов, след като Паргов почна да изброява как БСП на предишните избори подкрепило десни за районни кметове и общински съветници в София.

Паргов на няколко пъти повтори, че "компромисът е велико нещо", но Лалов отговори, че безпринципният компромис е ужасно нещо, като посочи, че демократите не са готови на компромис с обществения интерес.

"Значи не са готови за промяната", разочарова се лидерът на БСП-София и заяви, че ДБ са като "чугун" и трябвало да бъдат "по-отворени".

Сподели:

Коментари (0)

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.