28 Юни, 2026

Политолог: Новият шеф на БНБ няма да печата пари с лика си, ситуацията с избора му прилича на „шарена сватба“

Политолог: Новият шеф на БНБ няма да печата пари с лика си, ситуацията с избора му прилича на „шарена сватба“
Любомир Стефанов

„Темата за избор на нов управител на БНБ очевидно е разломна за правителството. За кабинета ще е идеално, ако може да осигури подкрепа и извън коалицията. На мен ми се губи платформата на кандидатите за гуверньори и какво ще правят в БНБ“. Това заяви политологът Любомир Стефанов пред BGonAir. 

„Изборът за управител на БНБ и останалите назначения заприличаха на онези шарени сватби, на които бащата на булката дава, след това бащата на младоженеца – повече, което не е сериозно. Въпросът е да не стигаме до парцелиране. За БНБ трябва да се мисли така, че утре ще има друг парламент и власт. Новият гуверньор няма да печата пари със собствения си образ. Стига с тези политически назначения. „Българска народна банка“ – името говори красноречиво, че е нужен експерт. Коалицията все повече показва, че не е на „консенсуса“, а на „компромиса“, каза още Стефанов.  

„100-те дни са далеч от представата на Кирил Петков. Това е наша война, защото е на границата ни, а Русия ни е включила в списъка с вражески държави. Кирил Петков се чувства като котка върху горещ ламаринен покрив. На всички срещи на върха на Брюксел ни се казва, че трябва да имаме позиция за войната. Ние я имаме, но друг е въпросът дали може да се изкаже. В момента кабинетът действа като пожарна“, коментира политологът. 
Сподели:
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?

Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?

Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки

Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации

Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации

Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България

Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?

Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?

Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура

Коментари (0)