25 Февруари, 2026

Македонски журналист: Осмият оцелял от катастрофата на "Струма" е бежанец

Македонски журналист: Осмият оцелял от катастрофата на "Струма" е бежанец

Според някои от оцелелите той е избягал от "Пирогов"

Македонският журналист Ади Каили от телевизия Alsat обяви пред Bulgaria ON AIR, че вероятно осмият оцелял от автобусната катастрофа на АМ "Струма" е 36-годишен бежанец от Близкия изток. Той се е качил в автобуса на територията на България и не е бил в списъка на пътниците от екскурзията.

Информацията обаче е противоречива. Твърди, че се първо е откаран в Травматологията в "Пирогов", след това е изчезнал от лечебното заведение.

"Оцелелите от болницата ми казаха, че 8 човека се спасиха. В болницата са само 7. Казаха ми, че още един пътник се е качил при 15-минутната пауза в София. Това се проверява от разследващите. Оцелелите не познават този човек", разказа Ади Каили. Той е видял в списъка на оцелелите от катастрофата име на арабин или африканец. Според него срещу малка сума пари се е качил на автобуса, за да стигне до друга държава. Вътрешното министерство на Северна Македония твърди, че този човек никога не е влизал на територията на страната.

"Кой позволи този човек да излезе от болница "Пирогов", попита македонският журналист.

Сподели:

Коментари (0)

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

По думите на Искра Михайлова в залата е било прекалено шумно и трима техни народни представители са направили грешка, която те ще поправят

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Мирослав Рашков категорично отхвърли мотивите, с които Дечев поиска отстраняването му

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов преодоляното вето на президента Йотова по отношение промените в Изборния кодекс е "голяма победа за българската държавност"