2 Март, 2026

"Маркет линкс": ГЕРБ отново първи, изпреварват ПП с 2,4%

"Маркет линкс": ГЕРБ отново първи, изпреварват ПП с 2,4%

ГЕРБ отново е първа политическа сила. Точно една година след последните редовни парламентарни избори партията на Бойко Борисов задмина "Продължаваме промяната", сочат данните от национално проучване на "Маркет линкс".

Според него, ако изборите бяха днес, ГЕРБ получават малко над 22% процента, следвани от "Продължаваме промяната" с подкрепа от 19,7 на сто. Трета политическа сила е БСП с 11.6%. ДПС и "Възраждане" имат еднакъв резултат – 8,2 на сто.

При предсрочни избори в парламента влизат още "Демократична България" и "Има такъв народ", съответно със 7,6% и 6,7% подкрепа.

Данните показват, че доверието към кабинета спада с 10% в сравнение с януари. Сходна е тенденцията и при доверието в Народното събрание.

Кирил Петков продължава да е най-харесваният политически лидер у нас с 27% одобрение. След него е председателят на ГЕРБ Бойко Борисов с 21% процента одобрение и 65 на сто неодобрение. Слави Трифонов е предпочитан от 18% от анкетираните, недоверието към него е 64 на сто.

Костадин Костадинов е предпочитам от 16% (неодобрението е 60%), Корнелия Нинова има 15% одобрение (неодобрение 69%), а Христо Иванов е предпочитан от 14% от анкетираните (60% неодобрение). Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ получава доверието от 11 на сто от запитаните (неодобрението е 77%).

Сподели:

Коментари (0)

Елена Поптодорова: Във фаза на война сме и тя се разширява

Елена Поптодорова: Във фаза на война сме и тя се разширява

По думите на бившия военен министър Тодор Тагарев, макар засега да няма опасност за страната, решено е да бъде засилен източния фланг на НАТО

Седмицата започва със слънце и температури на места до 17 градуса

Седмицата започва със слънце и температури на места до 17 градуса

Термометрите ще показват през деня от 12° и 17°, в районите с трайна мъгла или ниска облачност – от 5° и 10°, в София – около 15°

Нейнски: Знаехме, че Тръмп ще удари Иран, това е риск за съседните държави и за България

Нейнски: Знаехме, че Тръмп ще удари Иран, това е риск за съседните държави и за България

Сега за нас е важно какъв ще е Иран след Али Хаменей. Въпросът е да не се допусне хаос, да няма напрежение в района, както и да няма бежански поток, заяви служебният външен министър