2 Май, 2026

Мая Манолова: Изключително неуважително към българите е правителството да бъде предложено по телевизията

Мая Манолова: Изключително неуважително към българите е правителството да бъде предложено по телевизията

Мая Манолова

"Служебното правителство се ползва с огромно доверие сред българските граждани и е ясно кой стои зад него и предвид това, че има много въпросителни към предложението на Слави Трифонов", обясни пред БНТ Мая Манолова, председател на коалиция ИСМВ предложението си служебното правителство да се превърне в редовно.

Според нея, това ще спаси България от правителствена криза и трети парламентарни избори в една година.

"Предлагам някоя политическа сила да застане зад тях и да ги предложат в НС. Но това няма да сме ние, ние сме най-малката политическа сила", заяви Манолова и повтори, че това е предложение само в случай на политически криза.

Тя призова президента Румен Радев "час по-скоро да свика парламента".

Манолова избягна да отговори какво не одобрява в проектокабинета на Трифонов и какви са възраженията и.

"Нас ни притеснява липсата на някои неща, които са много важни-хората искат увеличаване на доходите, пенсиите, всички са притеснени от новите цени на тока и парното. Там няма и дума за съдебната реформа. Но ще коментираме едва когато това бъде внесено в парламента, сега имаме само списък от имена и задачи", каза тя.

"Ще искаме отговори на въпроси преди да гласуваме, за да подкрепим правителство на ИТН. Например, аз не мога да гласувам, ако няма да има преизчисляване на пенсиите", заяви тя разгорещена.

"Мисля че е изключително неуважително към българските граждани предложението за правителство да бъде направено по телевизията, а останалите партии да отговорят дали ще подкрепят пак по телевизията", коментира Манолова.

"Сигурна съм, че ще има кабинет", заключи тя.

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Димитров подчерта, че след този развой „Демократична България“ трябва ясно да поеме по собствен път и да се утвърди като силна дясна политическа сила

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Списъкът с министри се пази в тесен кръг, докато в публичното пространство циркулират имена за ключови ресори – от финансите до вътрешните работи

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

Ритуалът, считан за най-тържествената форма на военен церемониал, отдаде почит на личностите, посветили живота си на свободата на България