30 Април, 2026

Мехмед Дикме: Ще е пагубно за Петков и Василев, ако решат да правят кабинет, ще попаднат в капан

Мехмед Дикме: Ще е пагубно за Петков и Василев, ако решат да правят кабинет, ще попаднат в капан

Мехмед Дикме

Държавата поема контрола над част от ГКПП "Капитан Андреево". Бойко Борисов трябва да излезе и да каже защо хариза не само контрола на храните, които влизат през границата, но също и ветеринарния и санитарния контрол, а също и дезинфекцията. Това, че държавата нямала пари, с което се оправдаваха 10 години, че са наели частна фирма, е пълна измама. На месец се събират 3 млн. лева приходи само от таксите за колите. За дезинфекцията са най-малко 20-30 хиляди на ден. Това заяви бившият министър на земеделието Мехмед Дикме пред BGonAir.

Според него е крайно време "държавата да влезе в ролята си на институция, която да охранява външните граници на ЕС". "Ако бях министър, бих направил следното - фирмата е направила инвестиция за апаратура, нека държавата да предложи да я откупи и използва", коментира той.  Дикме подчерта, че е силно скептичен, че ще бъде сформирано правителство. 

"ГЕРБ има нужда от легитимация на дясното - от "Демократична България" и "Продължаваме промяната". Всяко едно включване на тези две партии в управление с ГЕРБ означава тяхната политическа смърт", смята бившият земеделски министър. 

Дикме е на мнение, че ако Кирил Петков и Асен Василев решат да правят правителство, ще бъде пагубно, защото ще попаднат в капан, където ще получат нежелана подкрепа от партии. "Корупцията в България е огромна. Ако "Продължаваме промяната" удържат на думите си, че ще се борят срещу статуквото, ще са първа политическа сила през март-април", обобщи бившият министър. Той заключи, че ДПС е партията с най-стабилно мнозинство, заради което президентът Румен Радев е длъжен да връчи третия проучвателен мандат за съставяне на правителство именно на Движението.
Сподели:

Коментари (0)

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно.  Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно. Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Според мен определения като „градска интелигенция", „градска десница" или „хората от жълтите павета" са твърде ограничаващи

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

От 8 до 10 май, във връзка с провеждане на колоездачната обиколка Giro d`Italia – Bulgaria Grande Partenza, поетапно ще бъде ограничавано движението в отделни участъци от републиканските пътища