12 Юли, 2026

Местан: Само с общи усилия можем да се преборим с лъжата „ДПС” и нейната деструктивна роля в българската политика

Местан: Само с общи усилия можем да се преборим с лъжата „ДПС” и нейната деструктивна роля в българската политика

Активисти на партия ДОСТ заедно с Лютви Местан почетоха паметта на убитата през 1984 година 18-годишна Тюркиян – най-свидната жертва на Възродителния процес и комунистическия терор над турците.
При стриктно спазване на противоепидемиологични мерки и ограничението за максимален брой участници Лютви Местан и членове на ръководството на партия ДОСТ поставиха цветя на гроба на момиченцето.
 
”Мястото за почит е тук, пред гробовете на убитите от комунистическия режим, а не пред ДПС - чешмите, защото през 1984 г. такава партия не съществуваше. Партийното присвояване от ДПС на героичния подвиг на българските граждани - турци и мюсюлмани, е долнопробна партийна кражба на история и на историческа памет”- заяви Председателят на ДОСТ г-н Лютви Местан.

”Жертвите на “Възродителния процес” са герои на България, на българската демокрация, а не партийна собственост. Те заслужават признанието на цялата българска демократична общност и на всички демократични партии. За съжаление вече над 30 години тези събития, а оттам и общността на турците и мюсюлманите са оставени под властта и монопола на сарайското ДПС, като изключим появата на нашата партия ДОСТ” - продължи Лютви Местан.

“Тази година, след 30 години отсъствие на всички останали демократични партии, които безотговорно оставиха тази територия на ДПС за разгръщане на нейните митове и пропаганда по авторитарен образец, най-сетне Христо Иванов и членове на ръководството на ДБ са били тук, за да изразят почит пред Тюркян и другите жертви. Преди тях това бяха сторили само Евгени Михайлов и Георги Боздуганов,  основатели на „Движение 22-ри септември” и президентите Жельо Желев и Петър Стоянов

 Безспорно инициативата на Хр. Иванов заслужава респект и уважение, защото само с общи усилия можем да се преборим с лъжата ДПС и нейната опасна и деструктивна роля в българската политика.“- заключи Председателят на ДОСТ.
Сподели:
Николай Нанков: Инвестицията в хората винаги си заслужава

Николай Нанков: Инвестицията в хората винаги си заслужава

"Вярвам, че сред младите хора, които се включиха в “Академията” в Ловеч, са бъдещите кметове, общински съветници, народни представители, експерти, лидери"

Според енергийната министърка, натрупаните задължения към "Боташ" "няма да натоварят бюджета и българските граждани"

Според енергийната министърка, натрупаните задължения към "Боташ" "няма да натоварят бюджета и българските граждани"

Петрова заяви, че механизмът за изплащането им трябва да бъде разработен през следващите 15 месеца, но не даде канкретина по темата

Борисов: Нужна е обща президентска кандидатура на партиите от ЕНП и либералите, за да спрем личното управление (обновена)

Борисов: Нужна е обща президентска кандидатура на партиите от ЕНП и либералите, за да спрем личното управление (обновена)

Опитите всяка партия да издигне свой кандидат са обречени на неуспех - такива опити може да се правят целенасочено 

Коментари (0)