21 Юни, 2026

Мирослав Иванов от ПП: ГЕРБ играят стратегически, за да получат повече постове

Мирослав Иванов от ПП: ГЕРБ играят стратегически, за да получат повече постове
Мирослав Иванов

„Продължаваме промяната“ не са склонни за отстъпки към ГЕРБ относно проектокабинета, въпреки че формацията се надява с втория мандат да бъде съставено редовно правителство. Това стана ясно от думите зам.-председателя на ПГ на ПП Мирослав Иванов пред Euronews Bulgaria.

“Не искам да влизам в междуличностни войни, нашият подход не е такъв. Ние имаме ясни приоритети и ясен хоризонт за тях“, допълни Иванов.

По думите му в момента се води „политическа игра с цел да могат да се получат постове. Колегите от ГЕРБ искат властта, напреднала фаза на преговори – не става дума за „изпиране“ на Борисов, а да се приемат важните закони, държавният бюджет и прочие“.

„Трябва да бъдат размразени преговорите с ГЕРБ – да се направи опит за съставяне на правителство, направиха се значителни стъпки в тази посока. В момента се води стратегия, за да могат колегите от ГЕРБ да се опитат да получат малко повече позиции в бъдещ кабинет...“, каза той.

Мирослав Иванов коментира е отношението на президента Румен Радев по време на връчването на втория управленски мандат в понеделник. „Президентът Радев започва да излиза от рамките на Конституцията, той го показва по няколко различни линии. Вътрешна и външна политика на държавата се водят от Министерски съвет, властта се концентрира в едно лице – държавният глава“, смята Иванов.

Сподели:
Горанов: Необходими са разговори за общ кандидат-президент между всички, които се определят като център-дясно

Горанов: Необходими са разговори за общ кандидат-президент между всички, които се определят като център-дясно

По думите му, ако има единна и ясна кандидатура център-дясно, тя има шансове да спечели изборите, ако няма такава – няма шансове

Емилиян Гебрев: Сътрудничеството с Украйна в производството на дронове е важно за България

Емилиян Гебрев: Сътрудничеството с Украйна в производството на дронове е важно за България

Украинската армия е най-силната в момента - "армия, която непрекъснато е в окопите и на фронта, с натрупан огромен опит и с непрекъснато снабдяване с боеприпаси"

Йотова клекна за втори път пред руския патриарх Кирил, но вече като президент

Йотова клекна за втори път пред руския патриарх Кирил, но вече като президент

Илияна Йотова  демонстрира, че мръсната руска война, православието и християнството разглежда единствено от русофилска и путинофилска гледна точката, а не като българофил, както повелява конституцията и поста, който заема

Коментари (0)