16 Януари, 2026

Митрофанова и русофили почетоха с венци и цветя съветската армия

Митрофанова и русофили почетоха с венци и цветя съветската армия

Снимка: Посолство на Русия

Руското посолство в София и родни русофили почетоха днес Денят на защитника на Отечеството – 23 февруари. Те поднесоха венци и цветя пред паметника на окупатора на България  Съветската армия в центъра на столицата и пред измисления паметник костница в кв. „Лозенец“. На церемонията присъства и посланикът на Руската федерация Елеонора Митрофанова. Възпоменанието се случва само ден след като Кремъл и Путин предприеха военна агресия и прекориха за пореден път границите на Украйна, обявявайки две сепаратистки територии за независими републики.

Денят 23 февруари е обявен за празник на Съветската армия и Военно-морския флот през 1946 г. с указ на Сталин. Празникът отбелязва годишнината от победата на Червената армия над германските войски при Псков и Нарва през Първата световна война. След разпада на СССР той се чества като  Ден на защитника на Отечеството. По традиция лидери на БСП също се включват в поднасянето на цветя, но тази година загърбиха публичните прояви.

Сподели:

Коментари (0)

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".