5 Август, 2026

МО обявява резултатите от проверките за авиокатастрофата край Граф Игнатиево

МО обявява резултатите от проверките за авиокатастрофата край Граф Игнатиево

Министерството на отбраната ще представи на пресконференция резултатите от проверките на авиационния инцидент от 13 септември 2024 г. в Трета авиационна база в Граф Игнатиево. Пресконференцията ще се проведе на 15 октомври, вторник. В нея ще участват министърът на отбраната Атанас Запрянов, заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Цанко Стойков, полковник Петко Василев, държавен експерт в отдел „Разследване на авиационни произшествия и инциденти“ в Служба „Военна полиция“.

Mрипомня;e, че подполковник Петко Димитров и капитан Венцислав Дункин загинаха в петък, 13 септември, по време на тренировъчен полет с учебно-боен самолет L-39 ZA, част от авиошоу в авиобазата по повод 20 години от приемането на България в НАТО и по време на деня, в който президентът Румен Радев посети базата за генералната репетиция. Черната кутия на самолета бе изпратена за разчитане в Чехия. Тя показа, че машината е летяла твърде ниско.

Майор Петко Димитров е пилотирал самолета в момента на катастрофата. | БГНЕС
Сподели:
Тихи рокади: Иван Демерджиев подмени шефовете на МВР, доведени от тандема Дечев-Кандев

Тихи рокади: Иван Демерджиев подмени шефовете на МВР, доведени от тандема Дечев-Кандев

Въпреки оценката, която беше дадена на МВР по време на изборите, сега отново има пренареждане в областните дирекции на силовото министерство

Сигналът за Пеевски влезе в дневния ред на Сметната палата

Сигналът за Пеевски влезе в дневния ред на Сметната палата

След като разгледа всички приложени към сигнала данни, институцията трябва да прецени дали има основания да образува производство за проверка на евентуален конфликт на интереси

Опасно горещо време днес, жълт код е обявен за 24 области в страна

Опасно горещо време днес, жълт код е обявен за 24 области в страна

Подходящо както за почивка край морето, така и за излети в планините, където единствено може да намерите прохлада

Коментари (0)