16 Януари, 2026

Момчил Дойчев: Опитът за преврат в Русия бе част от войната между КГБ и ГРУ

Момчил Дойчев: Опитът за преврат в Русия бе част от войната между КГБ и ГРУ

Момчил Дойчев

Метежът срещу Кремъл и Путин в Русия е част от скритата война между КГБ и ГРУ. Тя се води от години, а сега видяхме поредното и проявление. Това обяви по Нова ТВ политологът доц. Момчил Дойчев. Според него една от целите е била Пригожин да усмири крайните войнолюбци около Путин, които настояват да се използва ядрено оръжие срещу Украйна и Запада. Силите на „Вагнер“ дадоха знак, че могат да овладеят част от този ядрен арсенал, достигайки до Воронеж, където е известно че има ядрени руски бази. Момчил Дойчев изтъкна, че случилото се в Русия през последните дни има връзка и с предложението на двама американски конгресмени, дори и само появата на ядрен облак над страна член на НАТО да се счита за нападение срещу Алианса и да се отреагира незабавно.

Политологът е категоричен, че властта на Путин е силно отслабена след псевдо преврата. Не трябва да се подценяват и фактите, че в критичните часове сили на ГРУ завзеха важни учреждения в Москва, а Кандемировската дивизия, която спаси Елцин и Горбачов по време на преврата през 1990 г. сега отказа да излезе и да спаси Путин, заставайки на страната на Пригожин.

Сподели:

Коментари (0)

Одобрявате ли изборът на Румен Радев да връчи третия мандат на партията на Доган?

Одобрявате ли изборът на Румен Радев да връчи третия мандат на партията на Доган?

Президентът даде третия мандат за съставяне на правителство на Алианс за права и свободи - какво мислят гражданите за този избор

Пияни мъже биха медик от Спешната помощ в Павликени

Пияни мъже биха медик от Спешната помощ в Павликени

Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца. Към този момент от МВР не са предприели действия по задържането му.

Застудява със студен вятър, дъждът от север ще се обръща в сняг

Застудява със студен вятър, дъждът от север ще се обръща в сняг

Температурите ще спадат и към 14 ч. ще са от минус 3° - минус 2° в североизточните до 8°-10° в крайните югозападни райони, в София – около 8°