България
Мораториумът върху цените на тока, парното и водата за битовите потребители няма да бъде удължаван
"Днес изтича мораториумът върху цените на тока, парното и водата за битовите потребители и няма да бъде удължаван", съобщи Радослав Рибарски, председател на енергийната комисия в парламента пред БНР.
"КЕВР и днес ще наблюдава цените и ще трябва да излезе с решение", заяви пред БНР председател на енергийната комисия в парламента:
"Миналата седмица в комисията изслушвахме председателя на КЕВР и той ясно заяви, че не се очакват резки повишения на цените и такива са и вчерашните заявки. Ролята на регулатора е да определя тези цени. Не вярвам да е задържаща ролята, по-скоро ще направят правилните разчети и ще видят какъв микс и каква енергия могат да предложат".
"Засега не се очакват повишения на цените на топлоенергията", добави още Радослав Рибарски.
Фактор
"КЕВР и днес ще наблюдава цените и ще трябва да излезе с решение", заяви пред БНР председател на енергийната комисия в парламента:
"Миналата седмица в комисията изслушвахме председателя на КЕВР и той ясно заяви, че не се очакват резки повишения на цените и такива са и вчерашните заявки. Ролята на регулатора е да определя тези цени. Не вярвам да е задържаща ролята, по-скоро ще направят правилните разчети и ще видят какъв микс и каква енергия могат да предложат".
"Засега не се очакват повишения на цените на топлоенергията", добави още Радослав Рибарски.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка