18 Март, 2026

МС одобри още над 600 хил. лв. за ясли, детски градини и училища

МС одобри още над 600 хил. лв. за ясли, детски градини и училища

Допълнителни 613 316 лева отпусна правителството на днешното си заседание за подобряването на образователната инфраструктура в страната. Средствата са по линия на тригодишната програма на Министерството на образованието и науката за изграждане и реконструкция на ясли, детски градини и училища. Общо по програмата се предвижда да се отпуснат 210 млн. лв. – по 70 млн. лв. за всяка от трите години.

„На 13 януари отпуснахме първите близо 2 милиона лева по линия на тригодишната програма“, припомни министър-председателят Бойко Борисов. Премиерът посочи, че общо 136 проекта бяха одобрени миналата година, след като правителството прие програмата. За нови детски ясли и градини и надграждане на съществуващи са одобрени 89 предложения. Предвидено е 41 училища и 6 професионални гимназии да получат средства за нови сгради и учебни корпуси и реконструкция, надстрояване и пристрояване на съществуващите.

Одобрените днес средства по програмата на МОН ще бъдат използвани за реконструкция на сградата на Професионалната гимназия по компютърни науки и математически анализи и за строеж на нова детска градина в Стара Загора, както и за изготвяне на проект за нов учебен блок на Първо основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Гоце Делчев.

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев подчерта, че средствата за община Стара Загора ще помогнат за превръщането на града в един от центровете на развитие на информационните технологии. „С програмата съдействаме на общината за преодоляване на недостига и на места в детските градини, както и цялостното подобряване на инфраструктурата в образованието в цялата страна“, допълни министър Вълчев.
Сподели:

Коментари (0)

Костадинов: Не се притеснявам за отлив от "Възраждане" към партията на Радев

Костадинов: Не се притеснявам за отлив от "Възраждане" към партията на Радев

По думите му има голямо разочарование сред потенциалните избиратели на "Прогресивна България", защото отново виждат, че са свидетели но поредната подмяна

Гюров: Излезте и гласувайте, най-голямата победа ще е участието на хората

Гюров: Излезте и гласувайте, най-голямата победа ще е участието на хората

Служебният премиер акцентира върху действията на правителството по организацията на честен вот. В ход са операции на МВР срещу купуването и продаването на гласове.

Назарян разговаря с управляващия посолството на САЩ - Макдауъл

Назарян разговаря с управляващия посолството на САЩ - Макдауъл

На срещата, поискана от американска страна, бяха обсъдени важните направления и постигнатите резултати в стратегическото партньорство между България и САЩ