7 Юли, 2026

МВнР след обидите от РСМ: Категорично отказваме да влизаме в подобен неевропейски тон

МВнР след обидите от РСМ: Категорично отказваме да влизаме в подобен неевропейски тон

Реакция от българското МВнР след интервюто на вицепремиера на Република Северна Македония и министър на транспорта Александър Николоски, в което той критикува България заради липсата на знамето на РСМ при неформалната среща на президентите Румен Радев и Гордана Силяновска-Давкова.

„Домакинът нито е цивилизован, нито е пристоен, нито има уважение, затова ситуацията е такава, каквато е. По-мизерни от тях са само онези слуги у нас, които се подписаха, че македонският и българският народ имат обща история, каквато нямат”, беше част от изказването на Николоски.

В позицията на МВнР се казва: „Във връзка с поредните обидни квалификации към България и българския народ на официални лица от Република Северна Македония, категорично отказваме да влизаме в подобен неевропейски и несъвместим с доброто възпитание тон. Нашите партньори са уведомени за непредизвиканите провокации, целящи включително разрушаване на диалога”.

От МВнР заявяват още: „За пореден път припомняме ключовото значение на развитието на добросъседски отношения за европейското бъдеще на Република Северна Македония”.
Сподели:
 Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.

Радев склони Ердоган:  "Чудесният"  договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.

Коментари (0)