21 Май, 2026

Над 1/3 от членовете на Националния съвет на БСП искат присъствен пленум

Над 1/3 от членовете на Националния съвет на БСП искат присъствен пленум

64-ма от 185 членовете на Националния съвет на БСП са събрали подписи за присъствено заседание на пленума, което ще се състои утре от 14.00 часа, потвърдиха за „Хоризонт“ източници от „Позитано“ 20.

Това се случва, след като в съботния ден бе проведен Национален съвет на неприсъствено заседание, на който бяха определени датата на конгреса на социалистите - 22 януари, както и състава на преговорната група на БСП за съставяне на правителство с партия „Продължаваме промяната“.

Все още дневния ред на утрешното заседание остава в неизвестност, но ако се проведе заседание и се събере кворум, ще се дебатира подадената оставка на лидера Корнелия Нинова, като тя да бъде гласувана преди конгреса догодина.
Сподели:

Коментари (0)

Николай Нанков:  Министър Шишков да излезе от предизборната реторика и да работи

Николай Нанков: Министър Шишков да излезе от предизборната реторика и да работи

"Министър Шишков има уникалния шанс да бъде първият регионален министър от 20 години насам с пълен, непрекъсваем 4-годишен мандат, в рамките на който да реализира всичките си планове, да укрепи всички свлачища, да ремонтира всички пътища и да изпълни всичко, което обещаваше"

Утре започват преговори с "Боташ",  но  властта иска време, за да анализира предложенията ни

Утре започват преговори с "Боташ", но властта иска време, за да анализира предложенията ни

Договорът с "Боташ" е действащ, забеляза зам.-министърът на енергетиката Кирил Темелков.

България щяла да разработи собствено предложение за бъдещето на „Лукойл-Нефтохим“

България щяла да разработи собствено предложение за бъдещето на „Лукойл-Нефтохим“

„По отношение на рафинерията, да, получиха се дерогации, все пак трябва да имаме предвид и институционалните компетентности“, каза министър Петрова.