17 Юни, 2026

Над 150 000 декара са изгорели край Свиленград за 2 дни и половина

Над 150 000 декара са изгорели край Свиленград за 2 дни и половина

Около 150 000 декара е изгорялата площ – огромна площ, в рамките на 2 дни и половина. Това съобщи арх. Анастас Карчев, кмет на община Свиленград пред БНР.

"В момента гори в две направления - едното е с. Младиново и другото е към село Михалич. Към Лесово е овладян огънят и се наблюдава, там тлеят огнища и очакваме да не се прехвърлят от силния вятър. В село Михалич службите са на място и работят", каза кметът на Свиленград. 

Той успокои, че към момента няма опасност пламъците да тръгнат към селото: 

"Единствено към Михалич има опасност, ако се изпусне пожарът и не успеем да го спрем". 

Арх. Карчев каза, че има доброволци и благодари на всички:

"Защото, ако не бяха доброволци и пожарникари, в първия ден, в рамките на часове огънят обхвана огромна площ. Ако не бяха те, трудно щяхме да го овладеем огъня и щеше да обхване по-голяма площ. Работата на доброволците е не да гасят, а да наблюдават пламъците да не прехвърлят съществуващите огнища", обясни кметът на Свиленград.

Той съобщи, че до преди час е бил затворен пътят към Тополовград, но вече е отворен. 

"Вятърът се увеличи, обстановката е динамична и може пак да се затвори пътят. Препоръчвам да минава по алтернативен маршрут", препоръча арх. Карчев.
Сподели:
БОЕЦ води дело срещу Иван Христанов за отказ на информация, отправи тежки обвинения за „чадър“ над Георги Тахов

БОЕЦ води дело срещу Иван Христанов за отказ на информация, отправи тежки обвинения за „чадър“ над Георги Тахов

Гражданското сдружение твърди, че бившият служебен министър е прикрил данни за договори за над 100 хил. лева и е отказал достъп до обществена информация

„Революция на фламингото“ на Z поколението срещу корупцията и "за" природата разтърси Албания

„Революция на фламингото“ на Z поколението срещу корупцията и "за" природата разтърси Албания

Луксозен туристически комплекс, финансиран от чуждестранни инвеститори, които според критиците използват фамилията Кушнер–Тръмп като прикритие – попадна под вниманието на разследващите органи. Протестите станаха известни под името „Революцията на фламингото“.

Операция „Тишина“: Зам.-министър изчезна тихомълком от кабинета „Радев“

Операция „Тишина“: Зам.-министър изчезна тихомълком от кабинета „Радев“

Атанас Костадинов е един от първите зам.-министри в екоминистерството, назначени в правителството на Румен Радев

Коментари (0)