Днес над страната ще има променлива, по-често значителна облачност. Все още на отделни места ще превалява слаб сняг. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Студено, в повечето райони максималните температури ще са отрицателни - между минус 5° и 0°. Атмосферното налягане е малко по-ниско от средното за януари - ще се повишава.
Над Черноморието облачността ще е значителна, без валежи. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури на въздуха ще са от минус 2° в северните райони до 1° в южните. Вълнението на морето ще е 3-4 бала, след обяд ще отслабва. Температурата на морската вода 9°-10°.
Над планините облачността ще е по-често значителна. На отделни места, главно в Западна Стара планина и Родопите, все още ще превалява слаб сняг. Ще духа предимно умерен вятър от северозапад, с който застудяването ще продължи. Студено време с максимална температура на височина 1200 метра около минус 11°, на 2000 метра - около минус 16°.
Още от България
Обърканият Киприан разреши водосвет за Украйна в Шипченския манастир
Искането за провеждането на водосвета е било внесено от името на общобългарския комитет „Ген. Иван Вълков“ и Съюза на репресираните „Памет“ от Казанлък
Огнян Минчев с остър анализ на първите 100 дни на Радев: България поема в опасна посока
Политологът предупреждава, че завоят във външната политика – от отношенията с ЕС до стратегическите решения на Балканите – може да има тежки последици за националната сигурност на страната
Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган
Той призовава президента да не се крие зад политически интриги, а да спазва закона и да свика Консултативния съвет за национална сигурност