28 Декември, 2025

Нено Димов е готов да подаде оставка като министър

Нено Димов е готов да подаде оставка като министър

Нено Димов

В 15 часа ще стане ясно дали на Димов ще бъде повдигнато обвинение

Министърът на околната среда и водите Нено Димов е взел решение, независимо от това дали ще стане обвиняем, да подаде оставка като министър, научи "Хоризонт" от свои източници.

Димов прекара нощта в ареста на столичното трето Районно полицийско обвинение, като и до този момент от прокуратурата не съобщават дали е задържан заради водната криза в Перник, или за аферата с италианския боклук. 

В 15 часа ще стане ясно дали на Димов ще бъде повдигнато обвинение.

Лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов е разговарял с премиера Бойко Борисов относно акцията, която нарече "показно убийство".

Екоминистърът беше един от десетките отведени за разпит при вчерашната акция на Специализираната прокуратура, Министерството на вътрешните работи, Държавната агенция "Национална сигурност" и Антикорупционната комисия заради водната криза в Перник.

Разследващите търсеха при обиска в кабинета на министър Димов и доказателства за аферата с италианския боклук.

По неофициална информация, освен Нено Димов, вчера в Националното следствие за по няколко часа са били и бившият областен управител на Перник Ирена Соколова и директорът на ВиК- Перник Иван Витанов. Извършен е обиск и в дома на бившия кмет на града Вера Церовска. На този етап и тримата са само свидетели.
Сподели:

Коментари (0)

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той