Същото решение, каквото взе ПП
В петък коалицията "Продължаваме промяната" - "Демократична България" ще обявят общите си действия, предаде БНТ. Вчера от "Продължаваме промяната" взеха решение да не подкрепят мандат на ГЕРБ-СДС. Все още обаче не е огласена позицията на другия партньор - "Демократична България".
По неофициална информация, ръководството на ДСБ е взело същото решение, каквото взе ПП: да не бъде подкрепен под никаква форма кабинет, предложен от ГЕРБ или с участието на ГЕРБ.
Все още не са заседавали от другото крило на ДБ - партията на Христо Иванов "Да, България". Те ще заседават онлайн утре, след което лидерите на двете партии ПП и ДБ ще дадат общ брифинг в петък.
По-рано днес евродепутатът, излъчен от "Демократична България", Радан Кънев заяви, че не вижда възможност за коалиция между първите две политически сили, но това не означава, че няма формули за съставяне на кабинет.
Още от България
Гюров: Малко преди края на служебния кабинет в МС постъпи имейл със сигнал за атентат срещу мен
По думите му, около седмица преди предаването на властта е уведомил НСО, че възнамерява да се откаже от охраната. От службата обаче се опитали да го разубедят
ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“
В пакета влизат законопроекти за промени в Закона за гражданската регистрация, Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица и Изборния кодекс
В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро
Според проф. Михаил Константинов депутатските заплати надвишават значително обявеното средно основно възнаграждение