25 Февруари, 2026

Нери Терзиева стана почетен гражданин на Пловдив посмъртно

Нери Терзиева стана почетен гражданин на Пловдив посмъртно

Нери Терзиева

С почетната титла бе удостоен и журналистът Евгений Тодоров


С пълно единодушие общинските съветници на Пловдив удостоиха Нери Терзиева с титлата "Почетен гражданин на Пловдив". Минута по-рано те запазиха мълчание в знак на почит към паметта на журналистката, която свърза началото и голяма част от професионалния си път с родния си град.
Под предложението за почетната титла се подписаха 12 съветници. То включва удостояване с "Почетен гражданин на Пловдив" и на журналиста Евгений Тодоров.

"Нери Терзиева и Евгений Тодоров, сами по себе си, са символи и емблеми на Пловдив, на свободата, духа и професионализма. Нери Терзиева, която за съжаление изгубихме неотдавна, остави след себе си една от най-ярките следи в модерната българска журналистика", пише в мотивите на предложението.
"Евгений Тодорв е познат на стотици хиляди пловдивчани от няколко поколения с постоянното си присъствие на малкия екран", се казва още в гласуваното днес предложение.
Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му