27 Май, 2026

Никола Минчев: Не знам защо Костадинов се разпозна в руски литературен герой

Никола Минчев: Не знам защо Костадинов се разпозна в руски литературен герой
Никола Минчев

"Всеки коалиционен партньор трябва да си дава сметка за отговорността, която носи", заяви пред БНТ председателят на НС Никола Минчев.

По думите му, изказването на Искрен Митев е не е назовал никого поименно, а Костадин Костадинов се е разпознал в руски литературен герой.

"Господин Костадинов изгражда своя политически образ изцяло върху провокациите, той се храни от провокациите, а него най-малката провокация го вади от равновесия, но това са редки случаи", обясни той.

Според него, средният пръст показан от Христо Петров не е постъпил "по най-подходящия начин".

"Законодателната ни програма се движи с темпове под желаното, но има обективни фактори", каза Минчев и обясни, че това се дължи на консултирането на проектите с четиримата партньори в коалицията.

Той отбеляза закриването на спецправосъдието и промяната в някои данъчни закони.

"Това е някаква чернова, която изтече отнякъде и никой не знае кой стои зад нея, никой не я припозна", коментира той така наречения проект за "българския Магнитски".

"Държавата направи немалко за хората, които бягат от войната. Настаняването в хотели беше много добър начин те да бъдат посрещнати. Имаше трудности във втория стадии, при преместването им в държавните бази. Но това, което получиха украинските бежанци със сигурност е на добро ниво", каза Минчев в отговор на въпрос как оценява действията на държавата спрямо украинските бежанци.

"Аз съм от ПП и се солидаризирам с премиера, но все пак има противопоставяне между различните институции, но това е нормално", отговори той на въпрос за противопоставянето между премиер и президент.

Сподели:
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия 

Коментари (0)