7 Юли, 2026

Нино Нинов и Анна Генчева: Как е сътворен Първият човек и какво означава "първородния грях"

Нино Нинов и Анна Генчева: Как е сътворен Първият човек и какво означава "първородния грях"
Нино Нинов и Анна Генчева

В това предаване говорим за първородния грях и какво всъщност се е случило в райската градина с Адам и Ева.
Духовното познание има отговор на този въпрос и това е темата на третото издание на рубриката „Път към съвършенството” в предаването „Видимо и невидимо” с Нино Нинов и Анна Генчева, което се излъчи на 06.01.2023 г.

Авторът и дългогодишен изследовател на духовното знание Нино Нинов, обяснява какво е първородния грях според древното езотерично учение Кабала и какви са грешките на Адам и Ева.

Дървото на живота и дървото за познаване на доброто и злото са метафори. Това не са истински дървета, както ние ги виждаме тук, това са реалности, разказва Нино Нинов.
Има едно още по-дълбоко ниво на разбиране, което е свързано с това, че първородния грях, реално представлява промяна във възприятието на Адам. Какво имам предвид? От един момент той започнал да възприема реалността фрагментирано, започнал да се взира в детайлите от нея, това е котка, Това е мишка, това е дърво, това е храст, това е човек и така нататък. Той спрял да вижда света и реалността, като едно единно цяло, а взирането и фокусирането в детайлите, в мъдростта на кабала се нарича: “той познал злото”.

Каква е причината за първородния грях, можете да гледате във видеото: 

Сподели:
Премиерът представя България на срещата на върха на НАТО в Анкара

Премиерът представя България на срещата на върха на НАТО в Анкара

В понеделник, преди срещата на върха на Алианса, Румен Радев и президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган договориха подписване на споразумение за замразяване на договора между „Булгаргаз“ и турската държавна компания „Боташ“

Керемедчиев: Турция е склонна на отстъпки за "Боташ", тя търси партньорство и близост с България

Керемедчиев: Турция е склонна на отстъпки за "Боташ", тя търси партньорство и близост с България

Съобщенията, които излизат за концесиониране на голяма част от нашата пътна инфраструктура, колкото и това да е закъсняло, в крайна сметка ще се случи, смята международният анализатор

Скандалният законопроект за държавния бюджет влиза днес на първо четене в Комисията по бюджет и финанси в НС

Скандалният законопроект за държавния бюджет влиза днес на първо четене в Комисията по бюджет и финанси в НС

Законопроектът не предвижда увеличаване на възнаграждения чрез автоматични механизми, но сред заложените мерки са увеличаване на акцизните ставки върху тютюневите изделия и увеличение на приходите от облагането на хазарта

Коментари (0)