8 Юли, 2026

Нинова: Борисов не може да бъде свален от власт само с компромати

Нинова: Борисов не може да бъде свален от власт само с компромати
Корнелия Нинова

Корнелия Нинова обяви пред БНТ, че от БСП не са се припознали в думите на премиера Бойко Борисов от вчера, че опозицията е ударила дъното в компроматната си война срещу ГЕРБ.

"Вицове не бих искала да коментирам. Нека не си губим времето взаимно в коментар на това", отвърна тя на въпроса за разпространените снимки от спалнята на премиера и на твърдението на Борисов, че президента Радев го следи с дрон.

"Този казус не ни занимава, нито пък имаме интерес от това", каза още Нинова.

По думите й премиерът Бойко Борисов не може да бъде свален от власт само с компромати, "това може да стане с политики и алтернатива", настоя тя.

"Не вярваме на всичко, което се твърди от обвиняемия Божков, искаме анкетна комисия в парламента, да се изслушат замесените лица, да има разследване", заяви Нинова и добави, че тесните връзки между политици и бизнес са опасни за страната ни.

Нинова отново повтори, че никога не е има отношения с Васил Божков, който се укрива от правосъдието в ОАЕ.

"Опозицията не може да направи паралелна държава, това се прави от властта, защото там се разпределят ресурсите. Така, че обвинение, че ние сме паралелна държава е най-малкото несъстоятелно. Опитвам се, чрез политиката, която предлагаме, да има доверие в БСП, включително и в мен разбира се, като председател. Не се защитавам от някакви нападки, защото фактите са си факти за последните 4 години и оценката ще я даде партията на 12 септември", коментира тя скандалите в БСП и проведения пленум.
Сподели:
Радев от срещата на НАТО: България ще подкрепя финансово Украйна

Радев от срещата на НАТО: България ще подкрепя финансово Украйна

Страната ни се превръща във важен фактор на стабилност в критичния и стратегически важен за Алианса Черноморски регион, коментира премиерът

Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна

Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна

България има изключителна възможност. Турция е най-големият регионален енергиен хъб в региона и страната ни може в бъдеще да се превърне в този транзитен хъб, за който така сме си мечтали от толкова години, смята енергийният експерт от Центъра за изследване на демокрацията.

 Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

В предложения дневен ред на парламента за тази седмица е включен и проект на решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидат за председател на Държавна агенция „Национална сигурност“, изслушването му в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, както и процедурата за избирането му от Народното събрание

Коментари (0)