28 Март, 2026

Нинова като шеф на правителството: Не е възможно да отстъпим за РСМ

Нинова като шеф на правителството: Не е възможно да отстъпим за РСМ

Корнелия Нинова

"Не е възможно да отстъпим за Република Северна Македония." Това заяви лидерът на БСП и вицепремиер Корнелия Нинова в ефира на Българската свободна телевизия, популярна през последните месеци като източник на фейкове и антиукраинска пропаганда.

Тя обясни: "Имахме срещи с еврокомисаря по разширяването, с председателя на Европейската комисия г-жа фон дер Лайен и обсъждахме този въпрос. Винаги от началото на този процес сме заявявали, че подкрепяме членството на Република Северна Македония в Европейския съюз. То е важно за сигурността на Балканите, но няма да се съгласим това да стане за сметка на българския национален интерес и докато не се изпълнят условията на двустранния договор между България и РСМ, докато не се спазват правата на българите там, не се спре с езика на омразата, не се представи истинската история в учебниците, докато не се уважават българското достойнство и исторически личности. Докато не се изпълнява договора между двете страни, ние, "БСП за България", няма да дадем съгласие да започнат преговорите. Не случайно заложихме този въпрос като червена линия в преговорите за съставяне на правителство. В споразумението между четирите партии е записано, че потвърждаваме досегашната единна позиция на България. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.