21 Юни, 2026

Нинова: Не правим задкулисни договорки с Борисов за правителство или с ДПС за президент

Нинова: Не правим задкулисни договорки с Борисов за правителство или с ДПС за президент
Корнелия Нинова

Ако третият мандат бъде връчен на БСП, "партията ще реши какво да прави", обяви тя

"Намираме се на прага на политическа криза, затова ни трябват не мандатно мислене, а държавнически решение", заяви от парламентарната трибуна лидерът на БСП Корнелия Нинова.

Според нея, само БСП била "стабилна и последователна политическа сила и опозиция".

По думите и, членството в ЕС е "неотменим приоритет", но пропусна членството ни в НАТО.

Нинова поиска НС да наложи мораториум върху действията на правителството на ГЕРБ в оставка, а премиерът и финансовият министър да отчетат финансовото положение на държавата и да предложат актуализация на бюджета.

Тя обяви, че БСП още днес внася предложение за промяна в Закона за публичните финанси, която да попречи на бъдещите премиери да разпределят излишъка в бюджета без решение на НС.

"Не правим никакви задкулисни договорки - нито с Борисов за правителство, нито с ДПС за президент", обяви тя.

Нинова добави, че БСП би подкрепила правителство на "Има такъв народ" по политики, а ако третият мандат бъде връчен на БСП, "партията ще реши какво да прави"

Сподели:
Величков: В ПП не знаем, че комитет ще издига Гюров за президент, Атанасов откъде знае?

Величков: В ПП не знаем, че комитет ще издига Гюров за президент, Атанасов откъде знае?

"Бих посъветвал партийните лидери да не участват в този разговор в този момент, не им е мястото те да казват прави ли се изпълнителен комитет и кой е техният кандидат"

Ахмед Хасанов е избран за главен мюфтия

Ахмед Хасанов е избран за главен мюфтия

За председател на Висшия мюсюлмански съвет е избран досегашният главен мюфтия д-р Мустафа Хаджи

Горанов: Липсата на воля за консолидиране на бюджета може да изиграе лоша шега на ПБ

Горанов: Липсата на воля за консолидиране на бюджета може да изиграе лоша шега на ПБ

"Ако сега могат да пишат сметката на миналото, за бюджета за 2027 г. няма да имат много легални оправдания за бездействие"

Коментари (0)