1 Юли, 2026

Нинова отстранява борда на ВМЗ-Сопот

Нинова отстранява борда на ВМЗ-Сопот
Корнелия Нинова

Тя заяви, че зад гърба й е обявена продажба на обособени части

Сменяме борда на ВМЗ-Сопот, съобщи на извънреден брифинг днес вицепремиерът и министърът на икономиката и индустрията Корнелия Нинова, цитирана от БГНЕС. По нейните думи, за първото тримесечие на 2022 г. са реализирани загуби в размер на 1,640 млн. лева. и досегашното ръководство е отказало и да преведе дивидента от печалбата на дружеството за миналата година, който е 3 млн. лева.

Няма да позволим държавните дружества да се разпарчетосват и разпродават. Ръководството на ВМЗ-Сопот е обявило продажба, зад гърба ми, на обособени части, представляващи собственост на ВМЗ. Разбрахме случайно за тази разпродажба, каза още Нинова и уточни, че става дума за почивна база в Старосел, хотел в Сопот, сгради в Калояново.

Нинова прочете и имената, които влизат в новото ръководство на ВМЗ - Сопот: Иван Василев Иванов - доскорошният областен управител на София - област, Мариан Кънчев Йовчев, Камен Николов Шаралиев.

Ще покажем, че държавните предприятия могат да се управляват професионално, компетентно, печелившо и с грижа за работниците. Който не отговаря на тези изисквания, ще трябва да се разделяме, заключи Нинова. /БГНЕС

Сподели:
Александър Пулев:  „Лукойл България” беше на ръба да бъде затворена, защитихме националния интерес

Александър Пулев: „Лукойл България” беше на ръба да бъде затворена, защитихме националния интерес

„Срещата с "Литаско" беше една важна и решителна стъпка, която ще ни доведе до отпадането на арбитражния спор", твърди той

Ген. Гринкъуич: НАТО следи внимателно сигурността на Балканите, нищо не ни убягва

Ген. Гринкъуич: НАТО следи внимателно сигурността на Балканите, нищо не ни убягва

Независимо от дългата история на предизвикателства между народите, етносите и религиите, имаме общи интереси, които трябва да преследваме заедно“

 От днес жега и в цените! Парното поскъпва средно с 4.54%,  токът с 3

От днес жега и в цените! Парното поскъпва средно с 4.54%, токът с 3

В ценовите заявления всички дружества поискаха значително по-голямо увеличение на цената на топлинната си енергия

Коментари (0)