7 Декември, 2025

Нинова: Сагата в БСП-София приключи, изборът на новото ръководство беше демократичен

Нинова: Сагата в БСП-София приключи, изборът на новото ръководство беше демократичен

Корнелия Нинова

За Тонова са гласували 82 души срещу 63 за другата кандидатура

„Дългоодумваните процеси в градската организация на БСП приключиха с днешната конференция." - това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова, след като днес БСП-София избра изцяло ново ръководство начело с Диана Тонова.

"Партията се произнесе след провеждането на конференции във всичките райони на София. Днес партийните членове на конференцията, които са 147, избраха новото ръководство на Софийската организация на БСП. За председател на Градския съвет избраха Диана Тонова, а за председател на контролната комисия – Таня Найденова.“ - каза Нинова.

За Тонова са гласували 82 гласа срещу 63 за другата кандидатура. Според Нинова изборът е бил абсолютно демократичен. Тя определи като най-правилен ход да се даде на членовете на градската организация да си изберат своето ръководство. 

„Надяваме се сагата в Софийската организация да е приключила. Чака ни сериозна кампания. Диана Тонова е единствената, която не гласува в Столичната община за сглобката. Държа се достойно и принципно за разлика от останалите общински съветници“, каза още Нинова.

По-рано стана ясно, че е избран и нов градски съвет от 74 души.

Лидерът на БСП коментира актуални политически въпроси. Тя обясни, че вотът на недоверие е внесен и се намира в деловодството на Народното събрание. „Вече зависи от председателя на НС, кога ще го насрочи“, каза Нинова.

По повод на ситуацията с външния министър, тя смята, че  „дали е Даниел Митов или Главчев, това е Борисов".
"Все едно си назначаваме Борисов за външен министър, защото и двамата са ярки лица на ГЕРБ. Т.е. ГЕРБ ще прави изборите в чужбина. Естествено, че не сме съгласни с това.“ - добави Нинова. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”