Настоява това да стане до края на работата на това НС
"Настояваме Народното събрание да възложи на българското правителство да започне двустранни разговори за доставка на ваксината „Спутник V”, заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова, цитирана от БГНЕС.
В декларация от името на парламентарната група тя обяви, че левицата ще внесе и такъв проект на решение, призовавайки да бъде спешно включено в програмата на работа на законодателния орган и разгледано преди разпускането му.
Нинова разкритикува провеждания от управляващите процес на масова ваксинация и призова за търсене на алтернатива с руската ваксина, по подобие на Унгария, Израел и Словения.
„Правителството на Борисов не се справи с нито една от последиците от кризата с COVID-19. Нито здравната, нито икономическата, нито социалната. Сега е наред процеса по доброволно ваксиниране и изпълнение на ваксинационния план. България е на едно от последните места в Европа и близо 2 месеца след началото на процеса, са направени около 135 хил. ваксини, а една пета от имунизираните са получили втора доза. Далеч по-добре стоят нещата в други европейски държави, където първенци са Дания, Италия, Испания, Словения. Много по-добре са и държавите около нас – Гърция, където ваксинираните са четирикратно повече“, заяви Нинова.
Според нея с масовата ваксинация в страната управляващите са „зарязали националния ваксинационен план“, пускайки свободно ваксините на „Астра Зенека“, което предизвика опашки от желаещи. „Какво се оказа впоследствие – хаос и некомпетентност. Карате личните лекари да правят списъци, а след това ги връщате, защото не са осигурени ваксините. Ако правителството работи така по този въпрос, 70% от населението ще бъде ваксинирано през 2040 г.“, смята лидерът на БСП.
Фактор
В декларация от името на парламентарната група тя обяви, че левицата ще внесе и такъв проект на решение, призовавайки да бъде спешно включено в програмата на работа на законодателния орган и разгледано преди разпускането му.
Нинова разкритикува провеждания от управляващите процес на масова ваксинация и призова за търсене на алтернатива с руската ваксина, по подобие на Унгария, Израел и Словения.
„Правителството на Борисов не се справи с нито една от последиците от кризата с COVID-19. Нито здравната, нито икономическата, нито социалната. Сега е наред процеса по доброволно ваксиниране и изпълнение на ваксинационния план. България е на едно от последните места в Европа и близо 2 месеца след началото на процеса, са направени около 135 хил. ваксини, а една пета от имунизираните са получили втора доза. Далеч по-добре стоят нещата в други европейски държави, където първенци са Дания, Италия, Испания, Словения. Много по-добре са и държавите около нас – Гърция, където ваксинираните са четирикратно повече“, заяви Нинова.
Според нея с масовата ваксинация в страната управляващите са „зарязали националния ваксинационен план“, пускайки свободно ваксините на „Астра Зенека“, което предизвика опашки от желаещи. „Какво се оказа впоследствие – хаос и некомпетентност. Карате личните лекари да правят списъци, а след това ги връщате, защото не са осигурени ваксините. Ако правителството работи така по този въпрос, 70% от населението ще бъде ваксинирано през 2040 г.“, смята лидерът на БСП.
Още от България
България предложи създаване на регионален център на НАТО по сигурността във Варна
Министърът на отбраната постави въпроса за развитието на Военноморския координационен елемент във Варна като структура на НАТО у нас чрез създаването на Регионален център за военноморско сътрудничество, който да насочва корабоплаването в Черно море
БЗНС: Със закриването на Комисията по досиетата кабинетът "Радев" признава своята зависимост от бивши офицери на ДС
Управлението и публичните ресурси се поставят в услуга на среди, свързани с ДС
Петкова: Това е бюджет на лицемерието - приходите са като заложените от кабинета "Желазков", а разходите с 2,7 млрд. евро повече
Тя определи отношението на управляващите като безотговорно към доверието, което българските граждани гласуваха на „Програсивна България“