4 Февруари, 2026

Митингът на БСП обяви КЕВР за "ядката на корупцията" (обновена)

Митингът на БСП обяви КЕВР за "ядката на корупцията" (обновена)

"БСП настоява за предсрочни избори и оставка на правителството на Борисов", написа в социалните мрежи лидерът на социалистите Корнелия Нинова преди началото на митинга-протест на БСП в центъра на столицата.

Нинова  призовава и за оставката на главния прокурор Иван Гешев и добавя, че идва криза, с която управляващите не могат да се справят.

Ежегодният събор на БСП се мести днес вместо на Бузлуджа на жълтите павета. След като Cоvid-19 отмени масовото събитие на социалистите, те решиха да съберат всички свои привърженици пред Министерския съвет на митинг срещу управляващите.

Председателят на БСП-София Калоян Паргов коментира, че не мястото, а символиката, която носи връх Бузлуджа, е важна.

Според Паргов духът, "който носи Бузлуджа е олицетворение на стремежа на десетките хиляди граждани, които са по улиците на българските градове с искания и надежда за промяна, ново начало в държавата, за по-добър живот, справедливост и възмездие".

"Оставка" и "Десет шкафчета стигат!" са част от плакатите на гражданите, които участват в шествието.

За кратко демонстрантите от шествието се спряха пред сградата на КЕВР. Водачите на митинга заявиха, че това е ядката на корупцията в нашата страна. 

Лидерът на БСП Корнелия Нинова е тук, както и цялото партийно ръководство, депутати, общински съветници.

Сподели:

Коментари (0)

Първан Симеонов: Гюров е вероятният служебен премиер, въпросът е кой ще бъде вътрешен министър

Първан Симеонов: Гюров е вероятният служебен премиер, въпросът е кой ще бъде вътрешен министър

"Има доста съмнения относно Гюров, най-вече юридически, но той като служебен премиер би бил жест на Йотова към ПП-ДБ, което е важно в следизборен план“

Синът на Тошко Йорданов получи лиценз за търговия с ток

Синът на Тошко Йорданов получи лиценз за търговия с ток

От BIRD.BG смятат, че става дума за политическа корупция, след като в КЕВР са назначени политически комисари от квотата на ИТН

Евробарометър: Повечето българи и европейци са настроени оптимистично за бъдещето

Евробарометър: Повечето българи и европейци са настроени оптимистично за бъдещето

За бъдещето на ЕС са оптимисти 53 на сто от българските участници в допитването и 57 на сто от останалите европейци